Strona główna

Kategorie produktów


Bestsellery

Co sprawia, że przybieramy na wadze?

Gdy chcemy schudnąć, a nie udaje się nam to, możemy być mocno sfrustrowani. Duże znaczenie mają bowiem nie tylko ilość przyjmowanych posiłków, ale również nasze przyzwyczajenia żywieniowe. To, że jesteśmy w danym okresie grubsi, nie zawsze oznacza, że się objadamy. Jeśli regularnie i zdrowo się odżywiamy, ćwiczymy i nadal tyjemy, przyczyna może tkwić w złej gospodarce hormonalnej, czy skłonnościach genetycznych do zaokrąglonych kształtów.

Tycie mogą powodować choroby: na przykład cukrzyca, czy stany zmian hormonalnych w organizmie: menopauza, czy burze hormonalne wywołane przyjmowaniem pigułek antykoncepcyjnych. Na proces przybierania na wadze może mieć wpływ również przyjmowanie innych leków: sterydów (zażywanych w astmie).

Do tycia niekiedy prowadzą również alergie – na nabiał, orzechy oraz inne produkty. Powodują one, że szybko tyjemy, mamy mdłości. Takie objawy trudno skojarzyć z alergią pokarmową, dlatego jeśli zauważymy u siebie coś tak niepokojącego, warto skontaktować się z lekarzem, by przeprowadzić odpowiednie testy alergiczne.

Zbyt wielka liczba kilogramów może być wywoływana nieprawidłowym sposobem odżywiania. Być może czegoś brakuje nam w diecie? Nie dostarczamy organizmowi tłuszczy? Bardzo potrzebny jest na przykład tłuszcz, znany pod nazwą Omega 3. Najwięcej znajdziemy go w rybach. Ma on bardzo dobre działanie – zmniejsza cholesterol i niweluje wszystkie problemy wywołane jego nadmiarem w organizmie.

Często to właśnie jedzenie jest dla nas sposobem na poprawienie humoru. Jemy, bo czujemy się źle, bo jesteśmy zestresowani. Sięgamy po czekoladę, która w małych ilościach jest nam w stanie pomóc, w dużych wywołuje wiele skutków ubocznych, w tym przede wszystkim tuczy. Nie potrafimy sobie odmówić słonych przekąsek, smażonych potraw. Również wiele leków działających antydepresyjnie wpływa na szybkie przybieranie na wadze.

Ponadto sam stres w czystej formie powoduje tycie. Jedni pod jego wpływem szybko zrzucają zbędne kilogramy, chudnąc aż nadto – inni wręcz przeciwnie. Organizm, do którego wydzielana jest duża ilość kortyzolu, tak zwanego hormonu stresu, może zablokować spalanie tłuszczu, w dużych ilościach magazynując go. Nawet stres wywołany koniecznością przejścia na dietę może wywoływać taką sytuację. Przemęczenie oraz brak wolnego czasu również wpływa na jedzenie nie tego, co powinniśmy i nie w takich ilościach, jakie są nam potrzebne. W ten sposób zamiast chudnąć, tyjemy.

Istnieje silne przekonanie, że po rzuceniu palenia przybiera się na wadze. Pod wieloma względami jest to prawda. Jednak wynika ona stąd, że pozbywając się tego nałogu, zastępujemy go potrzebą podjadania między posiłkami. Staramy się zająć czymś dłonie. Ponadto palenie zmniejsza apetyt i spala kalorie (!). Po odstawieniu papierosów bardzo szybko obserwujemy wzrost wagi.

Menopauza to chyba najpowszechniejsza przyczyna silnego tycia u kobiet w średnim wieku. Powoduje ona nagromadzenie tłuszczu w okolicy talii i bioder. Przyczyną takich zmian jest zła gospodarka hormonalna. Ponadto wraz z wiekiem zmienia się nasz sposób trawienia, który spowalnia i staje się jedną z przyczyn tycia.

Witamy w Nutrina.pl! Tylko u nas znajdziesz skuteczne preparaty wspomagające odchudzanie najlepszych światowych producentów. Dzięki nim osiągniesz lepsze efekty niż te, które zapewni Ci sama dieta i ćwiczenia! Odchudzanie z supresentami apetytu może być dużo prostsze i przyjemniejsze. Zapraszamy również na bloga i do dyskusji o najmodniejszych dietach i sposobach odchudzania.

Kanały płatności