Strona główna

Kategorie produktów


Bestsellery

Diety odchudzające

Diety odchudzające istnieją od czasu zmiany światowego stylu życia, poprawy w sposób znaczący dobrobytu, a tym samym zwiększenia potrzeby jedzenia, w tym spożywania posiłków dla przyjemności. W czasach prehistorycznych, kiedy nasi przodkowie całe dnie spędzali na zdobywaniu pokarmu, nie było takiego problemu. Wraz ze zmianami stylu życia nastąpiła jedna znacząca – potrzeba utrzymywania zdrowo wyglądającej sylwetki.

Ludzie starają się dbać o swój wygląd różnymi sposobami – ładnie się ubierają, czeszą, kobiety malują. Niestety większość z nas nie zwraca uwagę na to, co je. Gdy myślimy o diecie, mamy przed sobą wizję katorżniczych wyrzeczeń. Jednak ładnie i zdrowo wyglądająca sylwetka nie jest wcale konsekwencją nic nie jedzenia. By dobrze wyglądać, nie trzeba się głodzić, ani jeść monotematycznie. Wystarczy po prostu spożywać posiłki w odpowiednich proporcjach, to znaczy w niezbyt dużych ilościach. Co jednak gdy ktoś mimo wszystko chce poddać się diecie odchudzającej? Jakie ma do wyboru?

Bardzo popularną dietą jest dieta tysiąc kalorii. Polega ona na spożywaniu dziennych porcji zbilansowanych posiłków, które mają tylko tysiąc kalorii. Dieta ta uznawana jest za bardzo bezpieczną, bo dostarcza organizmowi wszystkich niezbędnych elementów odżywczych: białka, cukrów,  tłuszczy, witaminy i mikroelementy, jednak dla osób ciężko pracujących może wydawać się niewystarczająca. Jak wygląda ona w praktyce? Każdego dnia spożywamy pięć posiłków: śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja. Odmianą tej diety jest dieta 1200, czy 1500 kalorii.

Dieta Andersona to tak zwana dieta niełączenia. Optymistyczne doniesienia wskazują na możliwość utraty jednego kilograma podczas jednego miesiąca. Polega na jedzeniu przede wszystkim owoców, warzyw i orzechów. Idea jej mówi o tym, żeby jeść tylko wtedy, kiedy naprawdę jesteśmy głodni, żeby nie popijać w trakcie ani po jedzeniu, nie pić wody gazowanej, czy przetworzonych soków oraz kawy. Jedna z głównych zasad mówi o tym, by nie zestawiać ze sobą białek z węglowodanami i by w odpowiedniej kolejności jeść każdy rodzaj pożywienia.

Inną  bardzo dobrze znaną dietą jest dieta Cambridge, czyli spożywanie nisko energetycznych łatwych w przygotowaniu potraw. Fakt przyjmowania wszystkich niezbędnych składników odżywczych gwarantuje zdrowie funkcjonowanie. Dieta Diamondów zakłada przyjmowanie posiłków trzy razy dziennie pomiędzy 12 a 20. Pierwszy posiłek jemy w południe, przed tą godziną dozwolone jest zjedzenie owocu lub wypicie świeżo wyciśniętego soku. Niedozwolone jest spożywanie mięsa i nabiałów. W zamian zalecane est spożywanie orzechów oraz roślin strączkowych. Węglowodany jemy na śniadanie i obiad, a na kolacje białko.

Dieta Atkinsa polega na spożywaniu jedynie tłuszczy i białka. Należy zrezygnować z węglowodanów. Zakazane są: pieczywo, potrawy mączne, makarony i ziemniaki. Odkrycie dr Atkinsa opiera się na tym, że główną przyczyną przybieranie na wadze są cukry, a nie tłuszcze. Dieta, mimo że skuteczna, nie może być stosowana dłużej niż rok. Prowadzi bowiem do udarów mózgu, zakrzepów, zwiększa ryzyko wystąpienia miażdżycy.

Przez trzynaście dni stosuje się dietę Kopenhaską. Jest to sposób jedzenia, który zmienia przemianę materii. Do jej optymalnych efektów potrzeba dokładnie trzynaście dni i długości jej trwania nie wolno zmieniać. Jej autorzy utrzymują, że aż dwa lata po jej zastosowaniu będzie ona dawała nam bardzo dobre efekty, będzie zmniejszała nasze tendencje do tycia. Jest to jedna z najbardziej rygorystycznych diet.

Dieta Gersona jest to sposób odżywiania polegający na spożywaniu owoców, warzyw i soków ze świeżych owoców. Taki sposób odżywiania pozwala pozbyć się z organizmu toksyn oraz wszystkich zanieczyszczeń. Dieta powstała w odpowiedzi na pojawiające się w środowisku zanieczyszczenia, które dostają się do naszego układu pokarmowego.

Oczywiście rodzajów i typów diet jest o wiele więcej. Jednak wyżej zaproponowane są tymi najpopularniejszymi. Równie znane są diety uzależnione od grupy krwi, koloru oczu, czy nawet temperamentu.

Witamy w Nutrina.pl! Tylko u nas znajdziesz skuteczne preparaty wspomagające odchudzanie najlepszych światowych producentów. Dzięki nim osiągniesz lepsze efekty niż te, które zapewni Ci sama dieta i ćwiczenia! Odchudzanie z supresentami apetytu może być dużo prostsze i przyjemniejsze. Zapraszamy również na bloga i do dyskusji o najmodniejszych dietach i sposobach odchudzania.

Kanały płatności