Strona główna

Kategorie produktów


Bestsellery

Dlaczego większość osób ma problemy z odchudzaniem?

Problemy z odchudzaniem wynikają z kilku względów. Jedną z najważniejszych przyczyn niepowodzeń w zrzucaniu zbędnych kilogramów jest nasz brak konsekwencji w utrzymywaniu zdrowego stylu życia. Mamy pewne problemy, by z dnia na dzień odrzucić złe przyzwyczajenia, by zdecydować się na jedzenie jedynie zdrowych posiłków i spędzania czasu w aktywny sposób. Bywa to trudne. Nic dziwnego, przecież siła przyzwyczajeń nie daje o sobie tak łatwo zapomnieć. Zwłaszcza, że nagła i konsekwentna ich  zmiana nie zostaje przerwana, nasze życie odmienić się musi na zawsze. Tak szybko jak wracamy do swojej dawnej diety, tak szybko przybieramy na wadze.

Niezdrowa żywność jest bardzo smaczna

Ekologiczna i przyrządzona w dietetyczny sposób żywność rzadko pozwala na rozpieszczanie podniebienia. Wiele produktów ogólnie dostępnych, tych od których się szybko uzależniamy – słodycze, czy chipsy mają w składzie elementy, które nie pozwalają przestać ich spożywać. Czy zauważyłaś, że otwarta paczka chipsów nie lubi być nieskończona? Naukowcy udowodnili, że rzadko zostawiamy przekąski niedojedzone. Im większą paczkę niezdrowego jedzenia zakupisz, tym więcej wyląduje go w twoim przewodzie pokarmowym, tym więcej się go odłoży.

Nieodpowiednie stosowana i dobrana dieta

Jak przeciwdziałać  temu problemowi? Przede wszystkim postarajmy się wybrać  taki sposób odżywiania, który będzie w stanie odpowiedzieć  na nasze potrzeby. Nie tylko będzie pomagał zrzucić zbędne kilogramy, ale będzie również dla nas możliwie mało restrykcyjny. Wybierzmy taką dietę, która będzie miała duże szanse zakończyć się powodzeniem. Dieta kapuściana? Oczywiście, ale tylko wtedy, kiedy lubimy te warzywa. W innym przypadku nawet silna motywacja może być niewystarczająca.

Złe przygotowanie diety

Ile razy rozpoczynałaś  nową dietę? Ciągle próbowałaś jakieś, szukając odpowiedniej? Poddawałaś się i stwierdzałaś, że nie dasz rady? Wracałaś do dawnych przyzwyczajeń, by potem znowu spróbować? No właśnie ciągle byłaś na początku. Żadna dieta tak naprawdę nie miała szansę zadziałać, żadnej nie dałaś możliwości dobrze się zakończyć.

Zbyt restrykcyjne zmiany

Psychologowie zauważają, że odchudzanie wiąże się ze zbyt dużymi życiowymi zawirowaniami. Zbyt wiele rzeczy chcemy w nagły sposób zmienić. Nie przechodzimy na dietę stopniowo, ale nagle. W ten sposób szybko ponosimy klęskę. Nie dajemy radę odmówić sobie tego, co jedliśmy od zawsze. Tymczasem wystarczyłoby zrezygnować, najpierw na przykład ze słodyczy, później z tłustych potraw i małymi kroczkami dążyć do celu. W ten sposób dodatkowo widzielibyśmy efekt naszych działać. Zrezygnować z jednej rzeczy jest łatwiej. Osiągnięcie jednego małego celu motywuje ponadto do stawiania sobie kolejnych.

Witamy w Nutrina.pl! Tylko u nas znajdziesz skuteczne preparaty wspomagające odchudzanie najlepszych światowych producentów. Dzięki nim osiągniesz lepsze efekty niż te, które zapewni Ci sama dieta i ćwiczenia! Odchudzanie z supresentami apetytu może być dużo prostsze i przyjemniejsze. Zapraszamy również na bloga i do dyskusji o najmodniejszych dietach i sposobach odchudzania.

Kanały płatności