Strona główna

Kategorie produktów


Bestsellery

Najlepsze ćwiczenia odchudzające

Istnieją  dyscypliny sportowe, które pozwalają spalić możliwie dużo kalorii w krótkim czasie. Duże zainteresowanie nimi sprawiły, że powstały specjalne listy, które grupują i kolejno porządkują  ćwiczenia, które pozwalają najszybciej pozbyć się zbędnych kilogramów. Ćwiczeniami takimi interesują się nie tylko osoby odchudzające się, ale również takie, które dbają o zdrowo i pięknie wyglądającą sylwetkę.

Jak bezpiecznie się odchudzać przy pomocy ćwiczeń fizycznych? Przede wszystkim należy systematycznie i regularnie się odżywiać. Przynajmniej godzinę przed posiłkiem należy się pożywić, jednak nie objadając się, a spożywając lekki posiłek. W trakcie ćwiczeń należy pić dużo wody. Sięgać po butelkę z naturalną wodą mineralną co 15 minut. Intensywność ćwiczeń dostosować do własnych możliwości. Nigdy nie można zapomnieć także o rozgrzewce.

Trening, który spali dla nas możliwie dużo tłuszczu, warto zacząć od step aerobic. Jest to jeden z najpopularniejszych sposobów na zrzucenie zbędnych kilogramów. Rzeźbi mięśnie nóg i bioder. Z jego pomocą można spalić nawet 400 kalorii w trzydzieści minut. Do uprawiania tego sportu potrzebny jest jednak steper. Innym sposobem, który umożliwia równie dużo, a niekiedy więcej, jest jazda na rowerze. W ten sposób spalimy do 500 kalorii. Wszystko uzależnione jest od tego, jaką narzucimy sobie prędkość oraz jaki opór na pedały. Bardzo często poleca się również pływanie, zwłaszcza tym osobom, które prowadzą siedzący tryb życia. Niweluje ono bowiem bóle kręgosłupa i stawów, które prędzej czy później pojawiają się podczas unieruchomienia ciała w jednej pozycji. Dużo kalorii można spalić podczas wspinaczek i spacerach po górach. Równie efektywne jest granie w tenisa. Najmniej kłopotliwym sposobem na odchudzanie jest bieganie. Nie trzeba do tego celu zbyt wiele, jedynie wygodne buty. Na brzuch i ręce bardzo dobre jest również wiosłowanie. To idealny sposób łączący wygodny wypoczynek z aktywnym spalaniem tłuszczy.

Systematycznie ćwiczyć można również w domu. Do ćwiczeń potrzebna nam będzie karimata – najlepiej gumowa, by nie przesuwała się po podłodze. Możemy kupić ją na miarę w sklepach z wyposażeniem domu. Istnieje też dużo gotowych produktów. Warto zagospodarować tak przestrzeń do ćwiczeń, by posiadać jej również więcej przy ścianie. Ćwiczyć najlepiej w seriach. Dziesięć powtórzeń najlepiej przerwać kilkuminutową przerwą. W trakcie wykonywania konkretnej serii nie rozluźniaj mięśni. Trzymaj je ciągle napięte. Tak przygotowani możemy przejść do wykonywania ćwiczeń – mostku przy ścianie, brzuszków z nogami u góry, pionowych nożyc. Ćwiczenia te najlepiej wyrzeźbią nasze ciało – pozwolą na spalenie dużej ilości tłuszczu.

Plecy i pośladki będziemy ćwiczyć, wykonując mostek przy ścianie. By nasze ćwiczenia były efektowne, należy położyć się na plecach z rękami wyciągniętymi wzdłuż tułowia i przysunąć do ściany w ten sposób, by dotykać ją pośladkami. Następnie uginamy kolana pod kątem 40 stopni, zapieramy się o ścianę. Kolejno napinamy mięśnie brzucha i robimy wydech, unosząc pośladki. Wraz z wydechem opuszczamy pośladki.

Na pośladki oraz tył ud doskonałe jest także ćwiczenie zwane pionowe nożyce. Jak je wykonywać? Należy położyć się  na plecy i przesunąć tak, żeby dotykać pośladkami ściany. Następnie ugiąć kolana i oprzeć stopy na ścianę. Nogi z tułowiem powinny tworzyć linię prostą. Ugiętymi rękami podpieramy pośladki. Napinamy mięśnie brzucha i opuszczamy wyprostowaną lewą nogę w kierunku głowy. Następnie wracamy do pozycji wyjściowej. Opuszczamy prawą nogę.

Bardzo ważne w codziennych ćwiczeniach, czyli tych, które pozwalają nam spalić wyjątkowo dużo kalorii, dużo więcej niż podczas sporadycznych katorżniczych ćwiczeń na siłowni, jest to, by wykonywać je systematycznie. Najlepiej wybrać takie ćwiczenia, które lubimy wykonywać, które pozwalają nam się spocić i zmęczyć. Tym sposobem mamy pewność, że zachowamy zdrowo wyglądającą sylwetkę.

Witamy w Nutrina.pl! Tylko u nas znajdziesz skuteczne preparaty wspomagające odchudzanie najlepszych światowych producentów. Dzięki nim osiągniesz lepsze efekty niż te, które zapewni Ci sama dieta i ćwiczenia! Odchudzanie z supresentami apetytu może być dużo prostsze i przyjemniejsze. Zapraszamy również na bloga i do dyskusji o najmodniejszych dietach i sposobach odchudzania.

Kanały płatności